Čítanie pre mamičky

Kategórie
 
 
 
 
 

Vážení zákazníci,
žiaľ musíme vám oznámiť smutnú správu, ku dňu 6. 9. 2019 rušíme náš eshop EnikiBeniki.sk
Ďakujeme za prejavenú dôveru a priazeň.
Prípadné reklamácie riešte prosím štandardne, cez naše kontaktné údaje.
S láskou, tím EnikiBeniki.sk

 
 

6 výhod, ktoré prináša dojčenie (časť druhá)

V prvej časti o výhodách dojčenia sme vám ukázali, aké výhody má dojčenie na rast a zdravie dieťaťa, v tom článku vám predstavíme benefity dojčenia pre matku.

 

5 výhod, ktoré prináša dojčenie (časť prvá)

Dojčenie poskytuje optimálnu výživu pre novorodencov. Obsahuje správne množstvo živín, je ľahko stráviteľné a ľahko dostupné. Avšak miera dojčenia je v niektorých skupinách žien nízka (30 %). Kým niektoré ženy nedokážu dojčiť, iné sa jednoducho rozhodnú, že nechcú. Štúdie ukazujú, že dojčenie má výrazné benefity tak ako pre zdravie matky, aj dieťaťa.

V prvej časti vám prinášame 5 vedeckých výhod dojčenia pre deti.

 

12 úžasných faktov o tehotenstve

  1. Ranné nevoľnosti nie sú len ranné

    Ranné nevoľnosti sa často neobjavujú len ráno. Väčšina žien nimi trpí počas celého dňa na začiatku prvého trimestra. Po čase by mali ustúpiť.
 

Keď chrípka útočí

Chrípková sezóna útočí najmä v neskorých zimných mesiacoch. Príznaky chrípky sa u detí zvyčajne začínajú vyskytovať približne dva dni po vystavení sa vírusu. Tieto príznaky zvyčajne trvajú päť až sedem dní, v niektorých prípadoch môžu trvať až dva týždne.
 

Cumlík – velebiť či zatracovať?

Niektorí rodičia by prisahali, že cumlík je to najlepšie, čo ich dieťatko môže mať, druhí radšej dávajú prednosť tomu, aby ich dieťa cumlík nepoužívalo. Náš článok vám môže pomôcť sa rozhodnúť, či je použitie cumlíka pre vás a vaše dieťa tým správnym riešením.
 

Nebojte sa športovania v tehotenstve

Rady športujete? Neprestávajte s tým ani počas tehotenstva. Stačí, ak dodržíte pár hlavných zásad a nemusíte sa ničoho obávať.
 

Tipy, ako oblečiete svoje dieťatko aj v zime

Ako každý rok, aj tento k nám zavítala pani zima. A to je čas, kedy mnohé mamičky i oteckovia premýšľajú, kedy je vhodný čas na prechádzku s dieťatkom a ako ho správne obliecť, aby mu nebola zima alebo príliš teplo.

Pretože všetkého veľa škodí, rozhodli sme sa vám „zimné odievanie“ uľahčiť pár tipmi.
 

Kupujete autosedačku? Radšej novú, ako „ojazdenú“

Chystáte sa kupovať autosedačku? A uvažujete nad výhodnou kúpou z druhej ruky? Je to pochopiteľné, veď ušetriť chce každý. Ale špeciálne v tomto prípade by ste šetriť nemali. Je veľa dôvodov, prečo by ste mali určite investovať do novej, a nie používanej autosedačky.

 

Privítajte nový rok vo veľkom štýle aj s deťmi!

Tento rok si užijete Silvester aj s vašimi ratolesťami. Urobte im (a aj sebe) tento deň nezabudnuteľným. S týmito nápadmi sa vám to určite podarí.

 
 

TOP 11 zaujímavostí o deťoch, ktoré ste možno ani netušili

Deti majú oveľa viac kostí ako dospelí, môžu sa narodiť so zubami, a po narodení nevedia plakať. O týchto skutočnostiach ste doteraz možno ani netušili. 

 

Výbava pre vaše dieťa, alebo čo všetko by ste mohli potrebovať?

Pôrod sa blíži, vy stále premýšľate, či už máte pripravené, nakúpené všetko, čo budete po príchode bábätka na svet potrebovať? Každá mamička si tým prešla. Na každú situáciu sa nedá pripraviť, ale podľa našich rád by ste sa mohli celkom pekne zorientovať. Niektorej mamičke bude v zozname chýbať to, inej zasa ono... Sú to len rady, takže aj tie si môžete prispôsobiť podľa seba. Nakoniec, nie je problém zbehnúť do obchodu aj potom, ako sa dieťatko narodí a vy zistíte, čo vám nakoniec chýba. Vopred sa vôbec neoplatí stresovať, čas a hlavne prax ukáže.

 

Pohodlné dojčenie? Tento vankúš je skvelý nápad

Vždy nás veľmi poteší, ak môžeme ponúknuť mamičkám (samozrejme aj oteckom) a ich detičkám nejaký vydarený nápad. Tak ako v tomto prípade. Dojčiaci vankúš ARMINO je čisto slovenský handmade výrobok, ktorý sa určite stane šikovným spoločníkom pri chvíľach strávených dojčením, alebo kŕmením vášho dieťatka.

 

Čo si zbaliť do pôrodnice...

Milé tehuľky,

z našich osobných skúseností ale aj zo skuseností našich priateliek, či zákazníčiek ponúkame vám zoznam vecí, ktoré by vám v pôrodnici určite nemali chýbať.

 

Ako vybrať autosedačku

Zapotili ste sa pri nákupe výbavičky, postieľky či kočíka pre vaše bábätko? Tak si sadnite, pripútajte sa a pripravte na poriadny adrenalín pri výbere autosedačky. Vaše dieťatko bude počas svojej doby rastu potrebovať viac, ako len jednu. No neobávajte sa, máme pre vás zopár tipov a trikov, ako nákup autosedačky hravo a jednoducho zvládnuť. Tu sú:

 

Výber vhodného kočíka

Nákup správneho kočíka je naozaj riadna fuška. Z rozmanitosti modelov, štýlov, farieb, koliesok, kombinácií, funkčnosti sa vám určite zakrúti hlava. Proces výberu toho správneho kočíka môže priniesť skutočnú dilemu. Tak, ako je pri kúpe auta nutné zvážiť viacero kritérií, tak aj pre nákup správneho „vozidla“ pre vaše ratolesti si musíte stanoviť priority. Poďme sa na ne mrknúť!

 

Laktózová intolerancia a alergia na bielkovinu kravského mlieka

Intolerancia laktózy

Intolerancia laktózy je enzymatická porucha, pri ktorej chýba alebo nefunguje enzým laktáza, ktorý štiepi mliečny cukor laktózu na dva jednoduché cukry – glukózu a galaktózu. Laktóza je mliečny cukor, ktorý je bežnou súčasťou mlieka a mliečnych výrobkov. Je hlavným cukrom mlieka všetkých cicavcov, vrátane človeka. Má základný význam pre vývin mozgu, zlepšuje vstrebávanie minerálov, vrátane vápnika a stimuluje rast bifidobaktérií v čreve. Laktáza je enzým nachádzajúci sa v tenkom čreve, ktorého hlavnou úlohou je štiepiť laktózu na jednoduché cukry. Jeho aktivita sa objavuje u vyvíjajúceho sa plodu už v 3.mesiaci gravidity a postupne stúpa až do obdobia pôrodu, kedy má najvyššiu aktivitu. Keďže je človek hlavne po pôrode živený výhradne mliekom, má laktáza prirodzene najvyššiu aktivitu po narodení. Vekom sa jej aktivita stráca, najmä po ukončení dojčenia.

 

Čo by ste mali vedieť o alergii na kravské mlieko

Alergia na mlieko je medzi deťmi čoraz častejšia. Hoci sa veľa hovorí o tom, ako veľmi je mlieko zdravé, je to predsa len materské mlieko zvieraťa, a nie človeka. Aj preto môže vyvolávať v našom tele prudšiu odozvu imunitného systému, ktorý zaregistruje cudziu látku v tele. Ako alergiu na mlieko spoznať a dá sa vôbec liečiť?

 

Intolerancia laktózy alebo alergia

Autor: MUDr. Dana Nováková - imunoalergológ, Medifera

Nech zdvihne ruku ten, ktorý nemá v rodine alebo blízkom okolí nikoho, kto by trpel na jedno z týchto ochorení... Prinášame vám deväť praktických otázok a deväť fundovaných odpovedí na tému, bohužiaľ, stále aktuálnejšiu.

 

Ako rozlíšiť príznaky alergie na bielkovinu kravského mlieka a intolerancie laktózy?

Alergia na mlieko a intolerancia laktózy sú dve odlišné ochorenia, ktoré ale často bývajú zamieňané. Niektoré príznaky môžu byť podobné, ochorenia však majú úplne odlišnú príčinu.

Kým v prvom prípade (alergia) sa jedná o neprimeranú reakciu imunitného systému, v druhom prípade (intolerancia laktózy) hovoríme o neschopnosti organizmu stráviť mliečny cukor, laktózu. Nasledujúci článok vám priblíži rozdiel medzi oboma ochoreniami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia