NAJNOVŠIE PRIDANÉ

ÚvodVulli

Vulli


Malá žirafka Sophie sa narodila 25. mája roku 1961 ... Na sviatok Svätej Sofie.
Vtedy mali deti k dispozícii hračky iba vo forme zvieratiek z farmy alebo obľúbených domácich maznáčikov...

To je dôvod, prečo jedného dňa vo Francúzsku nejaký pán RAMPEAU, ktorý uviedol otáčavé modelovanie gumy ako nový princíp výroby hračiek, prišiel s nápadom navrhnúť žirafu Sophie.

Taká figúrka exotického voľne žijúceho živočícha by bola prvá na trhu, a jej veľkosť a tvar by boli ideálne aj pre malé detské ruky.

Žirafa Sophia, ktorá vtedy vyzerala úplne rovnako ako dnes, sa začala vyrábať vo štvrtok 25. mája a od toho dňa dostala aj svoje meno.

Bol to okamžitý úspech. Mladé matky okamžite zatúžili mať žirafku Sophiu pre svoje dieťa... rýchlo zistili, že keď sa u detí objavujú prvé príznaky rastu zúbkov, žirafa Sophia im pomáha prestať plakať. Táto správa sa niesla od domu k domu a malá žirafa sa stala slávnou.

Od tej doby v Európe, od generácie po generáciu si deti zamilovali piskot žirafy Sophie, kedykoľvek stlačili jej bruško alebo hlavu.
VULLI, spoločnosť so sídlom v Rumilly vo francúzskom regióne Haute-Savoie, aj naďalej uchováva dôkladne strážené tajomstvo výroby tejto hračky.

SOPHIA sa dodnes stále vyrába „tradične“ prostredníctvom náročného procesu, ktorý zahŕňa viac ako 14 ručných operácií. Je vyrobená zo 100% prírodného kaučuku z miazgy stromu Hevea.

 

Spoločnosť Vulli rozšírila svoju výrobu na ďalšie produkty s motívom žirafky Sophie ako napríklad, vanilkové hryzátka, hračky do vody, jedálenské sety pre deti, kocky na hranie, detské plienky či maznáčikov z bavlny, v ponuke nájdete aj nové zvieratká ako myšku Josephine, kocúra Lazara alebo srnčiatko Fantan.

 

Zakúpením hračiek značky Vulli zabezpečíte svojim deťom nielen úľavu pri raste prvých zúbkov ale aj veľa zábavy s milou spoločníčkou žirafkou Sophiou alebo jej kamarátmi.

Zobrazené produkty 1 - 31 z celkových 31
Na stranu: produktov.