NAJNOVŠIE PRIDANÉ

ÚvodRömer-Britax

Römer-Britax

Britax - Römer

Spoločnosť Römer v roku 1971 založili britské a americké investičné fondy a od samého počiatku sa špecializuje na výrobu detských autosedačiek. Patrí medzi popredných európskych výrobcov autosedačiek, na nemeckom trhu má podiel približne 40%. Podobne silnú pozíciu zaujíma na trhu autosedačiek vo Francúzsku a Taliansku. Vo Veľkej Británii pôsobí s rovnakým úspechom sesterská spoločnosť Britax.

 

Dodávateľom dielov pre autosedačky Römer sú rôzne európske firmy, konečná výroba autosedačiek prebieha v Nemecku, v bavorskom Ulme. Firma kladie maximálny dôraz na kvalitu, reklamácie sú absolútne výnimočné. Každý vyrobený kus prechádza výstupnou kontrolou.

 

Typické vlastnosti autosedačiek Römer sú vynikajúca kvalita, spoľahlivosť a bezpečnosť. Autosedačky Römer sa tradične umiestňujú na najlepších miestach v nezávislých testoch európskych autoklubov alebo spotrebiteľských organizácií.


Spoločnosť Britax Römer vznikla v roku 1978 zlúčením zavedeného britského výrobcu Britax a nemeckého konkurenta Römer.
V meste Andoveri v Hampshire bola spoločnosť Britax založená v tridsiatych rokoch a spočiatku sa zaoberala vývojom v takých oblastiach, ako sú bezpečnostné pásy pre dospelých. V 60. rokoch uviedla na trh svoju prvú detskú autosedačku. V 80. a 90. rokoch spoločnosť významne expandovala do USA, Austrálie a na Nový Zéland, rovnako ako do ďalších krajín vrátane Škandinávie a Ázie.

 

Dnes je Britax-Römer globálnou spoločnosťou s celkom deviatimi závodmi vo všetkých kútoch sveta. Každý z nich sa venuje problematike detskej bezpečnosti.

Portfólio spoločnosti Britax-Römer pokrýva široké spektrum produktov a systémových riešení - od detských autosedačiek a autosedačiek pre novorodenca po detské sedačky na bicykle a kočíky, a ďalej kompletné cestovné systémy pre maximálnu flexibilitu.

 

Od 70. rokov spoločnosť Britax Römer opakovane prichádza s úspešnými vynálezmi, ktoré ovplyvnili celý trh, a nastavuje tak nové štandardy v celom odbore: jedným z príkladov je kotviaci systém Römer - ISOFIX, ktorý bol vyvinutý v roku 1997 v spolupráci so spoločnosťou Volkswagen VW, a od tej doby sa stal medzinárodným inštalačným štandardom pre detské autosedačky vo vozidlách. Spoločnosť Britax tiež uviedla na britský trh detské nosítko vyrobené špeciálne pre novorodenca ( Britax Baby Sure ). Navyše bola prvou spoločnosťou , ktorá v roku 1981 získala ECE R44 overenie a vo Veľkej Británii a potom v ďalších európskych krajinách uviedla zadržiavacie systémy zodpovedajúce R44.

 

Najnovším príkladom vynikajúceho dizajnu a inovácií spoločnosti je nová autosedačka TRIFIX skupiny 1 - prvá autosedačka s novým revolučným inštalačným systémom ISOFIX +. Navyše má na európskom trhu vedúce postavenie v autosedačkách montovaných proti smeru jazdy a nedávno na trh uviedli prvú autosedačku ISOFIX skupiny 0 / 1 s názvom MAX - FIX. Britax pokračuje v úspešnom rozširovaní podnikania aj s výrobkami na kolieskach v Európe. 


Riadenie kvality na najvyššej úrovni

Britax-Römer je jednou z veľmi mála značiek s vlastnými systémami pre crash - testy - aké sa používajú v automobilovom priemysle - ako vo Veľkej Británii tak aj v Nemecku , teda ďalší príklad toho, ako ďaleko sa venuje poskytovaniu optimálnej ochrany a bezpečnosti deťom. To je jeden z mnohých dôvodov, prečo sa zo spoločnosti stal vysoko oceňovaný partner automobilových klubov, vládnych inštitúcií a ďalších organizácií zaoberajúcich sa dopravou ( Britax Römer autosedačky sú užívané v 80 % automobilov testovaných Euro NCAP - zdroj : 2011 Euro NCAP výsledky testov ). Toto prestížne postavenie je okrem iného možné pripísať aj neprekonateľnému sústredeniu na vynikajúcu kvalitu, ktoré bolo vždy srdcom filozofie spoločnosti Britax-Römer.

 

Značka Britax-Römer je tiež jedným z mála výrobcov na trhu, ktorí spĺňajú prísne požiadavky automobilového priemyslu zodpovedajúce medzinárodnej technickej norme ISO TS 16949. Vďaka neustálemu výskumu a vývoju zlepšuje spoločnosť Britax-Römer pravidelne aktuálne normy kvality a rodičom ponúka praktické riešenia pre každodenné situácie.

 

Poslaním spoločnosti Britax Römer je vytvárať svieže inovatívne výrobky a technológie, určené k zvyšovaniu bezpečnosti a pohodlia detí pri cestovaní, a tým si zaisťuje udržanie vedúcej pozície značky najvyššej kvality a tvorcu trendov v dizajne a technológiách.

Zobrazené produkty 1 - 17 z celkových 17
Na stranu: produktov.