NAJNOVŠIE PRIDANÉ

ÚvodKitchenAid

KitchenAid

Pred vyše 100 rokmi sledoval americký inžinier Herbert Johnson pekára, ktorý miesil cesto na chlieb a vravel si, že to musí ísť aj jednoduchšie. Vtedy mu v hlave skrsla myšlienka na kuchynský robot KitchenAid, ktorý teraz pozná celý svet. Johnson pracujúci v Hobart Corporation začal realizovať svoj nápad. Prvé roboty objednalo americké námorníctvo na svoje dve nové bojové lode. Po ich úspechu sa v roku 1917 rožšírili a stali štandardom pre všetky námorné lode.

To viedlo k počatiu výroby kuchynských robotov pre domácnosť. Prvý model s označením KitchenAid bol zostrojený o rok neskôr v americkom meste Springfield, Ohio. Prvé prototypy nechal otestovať u manželiek manažérov spoločnosti Hobart a keď jedna z nich poznamenala, že ju nezaujíma ako sa to volá, ale je to ten najlepší kuchynský pomocník, aký kedy mala, tak o názve bolo rozhodnuté.

Jedinečný dizajn kuchynských robotov KitchenAid sa vyrába v takmer nezmenej podobe už vyše 80 rokov. Tvorivost Egmonta Arensa, ktorý dizaj navrhol sa uplatnila aj u iných známych značiek ako sú Coca Cola, či Colgate.

Postupom času začal KitchenAid svoju ponuku rozširovať. V roku 1992 sa na trhu objavili stolné mixéry. V roku 2003 boli uvedené nové toastovače, o rok neskôr kávovar a mlynček na kávu a v roku 2008 prišiel vaflovač. V roku 2012 mala európsku premiéru rýchlovarná kanvica spolu s ďalšími malými kuchynskými elektrospotrebičmi.

KitchenAid je známka kvality, ponúka robustnú a odolnú kovovú konštrukciu, nekompromisný výkon, intuitívne ovládanie a nezameniteľný dizajn, ktorý si zamilujete.

Zobrazené produkty 1 - 30 z celkových 30

Food processor Artisan KitchenAid

Food processor Artisan KitchenAid
od 549,- € 510,57 €
Na stranu: produktov.